1968
dodge charger r/t
silnik
v8 7,2l
skrzynia
automat
sprzedaż
400 000 pln

Każda osoba, która chociaż trochę interesuje się motoryzacją kojarzy Chargera Dominica Toretto z filmu Fast and Furious, który w filmie udawał mocnego potwora z wielkim kompresorem wystającym ponad maskę. W rzeczywistości ten Charger napędzany był „silniczkiem” o pojemności 5 litrów i mocy 230kM. Cóż… to film z XXI wieku. W latach ’60 niczego nie udawali…

Innym filmem, w którym brał udział Charger jest „Bullitt” z 1968 roku. Przeszedł do historii kina za sprawą 7 minutowego pościgu ulicami San Francisco, w którym Mustang Fastback GT ścigał czarnego Chargera R/T z silnikiem o pojemności 7200cm3 i mocy 375kM! W tamtych czasach nikt nikogo nie udawał.

Nasz Charger to tzw. „Triple Black Car” a to oznacza, że ma czarne wnętrze, czarny lakier i czarny vinylowy dach. Jest prawdziwy bandytą z silnikiem o pojemności 7.2l i mocy 375kM, który spięty jest z automatyczną skrzynią biegów. Nieważne czy jedziesz nim powoli, czy trochę szybciej zawsze czujesz do niego respekt!

1967
chevrolet impala ss
silnik
v8 6,5l
skrzynia
automat
sprzedaż
190 000 pln

Chevrolet Impala to niekwestionowana ikona amerykańskiej motoryzacji, która produkowana jest praktycznie bez przerw od 1958 roku. Oczywiście przez ten czas ewaluowała a ta na, którą właśnie patrzysz reprezentuje czwartą generację.

Nasz egzemplarz to wersja SS, czyli Super Sport i to właśnie Impala SS uznawana jest na pierwszego Muscle Cara w historii. Pod maską potężny silnik o pojemności 6,5l i mocy ponad 300kM sprawia , że każda chwila spędzona za jej kierownicą jest niezapomniana.

Ponadto jest też świetnie wyposażona. Ma automatyczną skrzynię biegów, wspomaganie kierownicy, wspomaganie hamulców (bębny), klimatyzację i nawet ELEKTRYCZNE SZYBY. A to wszystko aucie z 1967 roku!

To wspaniały samochód nawet do długich podróży. W 5,5 metrowym nadwoziu bez problemu pomieści 4 osoby, zapewniając im komfort jazdy przy pięknym akompaniamencie Big Blocka.

1968
chevrolet camaro rs/ss
silnik
v8 5,7l
skrzynia
manual
sprzedaż
250 000 pln

„Małe złośliwe zwierzę, które zjada Mustangi” tak na pytanie o znaczenie nazwy Camaro odpowiedział jeden z przedstawicieli Chevroleta. Nikt w szeregach General Motors nie próbował nawet udawać, że ich nowy model to odpowiedź na sukces Mustanga, który „odkrył” nowy segment – Pony Cars.

Czy była to dobra odpowiedź? Jeszcze jak! Już w pierwszym roku produkcji klient mógł wybrać wersję RS/SS, czyli połączenie dwóch pakietów. Sportowego Super Sport i stylistycznego Rally Sport. SS występował z mocniejszymi silnikami, których pojemność zaczynała się od 5700cm3 i mocy 300kM. Rally Sport, czyli pakiet stylistyczny charakteryzował się przede wszystkim chowanymi światłami w przednim grillu, które stały się znakiem rozpoznawczym tego modelu.

Nasze Camaro to właśnie wersja RS/SS. Pod maską Small Block 350ci, którego podczas remontu trochę zmodyfikowaliśmy zakładając m.in. aluminiowe głowice, dzięki czemu na hamowni wykręcił prawie 350kM. Za przełożenie odpowiada manualna czterobiegowa skrzynia z krótkim lewarkiem od Hursta, dzięki czemu jazda nim do ciągła walka z diabłem, który szepcze do ucha „mocniej”!  

1966
chevrolet impala kabriolet
silnik
v8 4.6l
skrzynia
automat
sprzedaż
170 000 pln

Impala to delikatny Full Size. Niezależnie czy ma pod maską Big Blocka czy Small Blocka to jazda nią jest czystą przyjemnością. W tym przypadku przyjemność jest spotęgowana dodatkowo otwieranym dachem. Pod maską ma silnik V8 o pojemności 4.6l, który co ciekawe spięty jest z automatyczną dwubiegową skrzynią Powerglide. Ten zestaw sprawia, że chcesz nią po prostu cruisować.

1969
plymouth road runner
silnik
6,4l
skrzynia
automat
sprzedaż
200 000 pln

Plymouth Road Runner to muscle car z krwi i kości, który powstał tylko dla osiągów. W założeniach miał kosztować poniżej 3000 USD i robić ¼ mili w mniej niż 14 sekund.

Oba warunki udało się spełnić. A to oznacza, że czuć w nim oszczędności. Wnętrze ma wszystko czego potrzebuje kierowca, ale absolutnie nic poza tym. Jednym z przykładów może być tylna szyba, której nie można odkręcić, ponieważ jest tylko uchylna. W standardzie nie było ani wspomagania kierownicy, ani klimatyzacji, ani nawet wspomagania tarczowych hamulców, co jest o tyle ciekawe, że najsłabszą jednostką w Road Runnerze był Big Block 383ci o mocy 335 KM. 335 KM i bębnowe hamulce bez serwa… prawdziwie męski wóz.

Chociaż reklamowany był kreskówką (Road Runner to Struś Pędziwiatr) – dział marketingu wiedział, jak dotrzeć do dużych dzieci. Plymouth zapłacił 50 000 USD za wizerunek Strusia Pędziwiatra i na bazie tej kreskówki budował PR całej marki. Wszystko to złożyło się na dwa razy większą sprzedaż niż się spodziewano w ’68 roku, a w 1969 roku Road Runner został wybrany samochodem roku według Magazynu Motor Trend. 

 

1970
dodge challenger r/t
silnik
v8 7.2l
skrzynia
automat
sprzedaż
270 000 pln

Dodge Challenger R/T z 1970 roku to jedno z tych aut, o którym marzy wielu, widziało niewielu a tylko wybrani mieli okazję usłyszeć go, przejechać się nim i w pełni poczuć klimat mocnego Muscle Cara.

Niektórzy mówią, że to segment Pony Car, ale patrząc na zestaw pod maską trudno tego łobuza nazywać kucykiem. Big Block o pojemności 7,2l generuje 375 kM i spięty jest z automatyczną skrzynią biegów dzięki czemu jest prawdziwą fabryką emocji!

Jego jadowity zielony kolor to znak rozpoznawczy Moparów. Sugeruje że samochód nie jest wyniosły czy majestatyczny, lecz po prostu bardzo bardzo dziki. A wersja R/T jak sama nazwa wskazuje - Road and Track - powstał po to by na co dzień jeździć do pracy a weekendami się ścigać. To Challenger, czyli wyzwanie rzucone całemu segmentowi.

Wynajem na wyłączoność:
Dzień - 5000 PLN
Weekend - 7000 PLN (piątek 16:00 - niedziela 16:00)
Kaucja - 15 000 PLN
Limit kilometrów - 200km/dzień

Możliwość negocjacji ceny przy dłuższym okresie najmu
Możliwość transportu pod wskazany adres
Wystawiamy fakturę VAT

 

1967
buick wildcat
silnik
v8 7l
skrzynia
automat
sprzedaż
160 000 pln

Lata ’60 w USA kojarzone są przede wszystkim z erą Muscle Carów, ale trzeba pamiętać że te auta były wybierane głównie przez młodych głodnych adrenaliny mężczyzn. Gentelmani, którzy również lubili mocne V8mki, ale chcieli komfortowo przemierzać słoneczne południowe Stany wybierali inne auta. Jednym z nich był Buick Wildcat.

Buick to bardziej luksusowa marka Chevroleta a Wildcat to mocniejsza wersja Electry. Mierzy 5,6m i jest szeroki na 2 (w dzisiejszych czasach patodeweloperzy robią kawalerki o tej powierzchni), ale pomimo swoich gabarytów nie jest typowym powolnym krążownikiem. Napędza go Big Block o pojemności 7 litrów i mocy 360kM, może więc zaskoczyć nie jednego „Muscle Cara”.

Jednak moc nie jest w nim najważniejsza. Komfort jazdy zapewnia miękka kanapa (sterowana elektrycznie!), miękkie zawieszenie na sprężynach, automatyczna skrzynia biegów, wspomaganie kierownicy i wspomaganie hamulców. A do tego mamy elektrycznie rozkładany dach!

Idealnie sprawdzał się w warunkach słonecznej Nevady i Kalifornii – skąd pochodzi!

Ten samochód możesz wynająć na wyłączność!
Dzień - 3800 PLN 
Kaucja - 15 000 PLN
Limit kilometrów - 200km/dzień

Możliwość negocjacji ceny przy dłuższym okresie najmu
Wystawiamy fakturę VAT

1967
ford mustang fastback 1967

W 1967 roku miał miejsce pierwszy lifting Mustanga i to właśnie ten rocznik jest najbardziej rozpoznawalny w wersji Fastback. To na podstawie takiego auta została zbudowana Eleanor! Ten pod maską ma największy dostępny w tym roczniku silnik 390ci (6,4l), który spięty z automatyczną skrzynią biegów. Odbudowany został do oryginalnej specyfikacji, więc jego klimat przenosi w czasie do szalonych lat '60! 

1969
dodge charger r/t

W 1969 roku druga generacja Chargera przeszła lifting. Przede wszystkim zmieniły się tylne światła oraz przedni grill. Dokładne różnice będziesz mógł zobaczyć na żywo w naszym garażu, zanim zdecydujesz, którego zabierasz na przejażdżkę. Tego bandytę również napędza największy silnik 440ci (7,2l). Jest trochę inny od poprzedniego. Ma kilka unowocześnień takich jak sztywne zawieszenie czy lepszy układ hamulcowy, więc jeździ się nim bardziej jak współczesnym autem.